+905435865500

Sosyal Medyada Biz}

Bursa Köpek Çiftliği
Bursa köpek çiftliği; çiftliğimizde sizleri görmekten mutluluk duyarız. çiftliğimizde sizlere her türlü isteklerinize karşılık vermek için elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Bursa Köpek Çiftliği
Yavrularımız

Satılık Yavru Cane Corso

Satılık Yavru Cane Corso

Satılık Yavru Cane Corso

Satılık  Safkan  Siyah ve Blue  Cane corso yavrularımız teslime hazırdır. Yavrularımız ırkının bütün özelliklerini en iyi şekilde taşımakta olup veteriner hekim kontrolünde büymektedir. Cane Corso Dünyanın en iyi yajın koruma köpeklerinden bir tanesidir. İnsanlara olan sağdıklığı ve söz dinlemesi ile bilinen bu ırk çocuklar ilede çok güzel anlaşmaktadır.

Yavrularımız türkiyenin bütün illerine garantli bir şekilde gönderilmektedir

İRTİBAT : 05435865500

blue cane corso

blue cane corso

Satılık Yavru Cane Corso ;

Cane Corso ırkının kökenleri İtalya’dır.  Ataları eski Romada bir tür olan Canis Pugnax’tır. Cane Corso açık alanlarda, bekçi köpeği ve avlanmak için yetiştiriliyordu. Bunları, İtalya’nın tarihi, geçmişte yapılan resim ve heykelleri kanıtlamaktadır.  Güney İtalya’da Puglia, Lucania and Sannio’da ortaya çıkartılan tarihi eserlerde bu köpeklere İtalyanca Cohors adının verildiği ve bunun anlamının İtalyanca bekçi, koruyucu, kral vekili olduğu ortaya çıkmıştır.

Kuvvetli köpeklerir kas yapılarının gelişmiş olduğı dış görünüşlerinden bile belli olur.

yavru cane corso

yavru cane corso

Cane Corso Özellikleri ;

Bu köpekler çevik,dayanıklı, kasları ve kemikleri son derece gelişmiş köpeklerdir, iki kürek kemiği arasındaki boşluk belirgin bir şekilde yüksektir. Ağız ve burun çıkıntıları geniş ve uzundur,burun kenarları şişkindir. Baş bölgelerinde göze çarpan başka bir özellikleri ise şişkin kaşlarının arasındaki boşluktur. Boyunları hafif kemerli, oval biçimli, güçlü ve çok kaslı bir yapıdadır, derisi kalın köpeklerdir. Tüyleri parlak ve kısadır ayrıca tüyleri oldukça yoğundur. Ağızve burun bölgelerindeki tüyler çok kısa düz ve yapışıktırlar. Göğüs bölgesinde ve burun kemiğinde küçük beyaz lekeler bulunur. Bu köpek cinsi için düzenli egzersiz şarttır, tüyleri için haftada ir yapılan fırçalama yeter. Çok sadık olan bu tür ev ortamına sessizlerdir, eğitilmeye oldukça müsaitlerdir.
Corso Italiano’lar hiç öyle gözükmeselerde çocuklarla harika arkadaştırlar, sahiplerine karşı sevgi dolu ve uysaldırlar. Yeteri kadar egzersiz yapabilirlerse apartman hayatına uyum sağlyabilirler. Oldukça çalışkan bekçi köpekleridirler, koruma köpeği olarak oldukça başarılıdırlar ve tehlike anında kendilerini öne atmaktan çekinmezler.

Kavgacı değillerdir uzun zamandır bekçi köpeği olarak mükemmeleşmiştirler. İlk kez köpek alacaklara tavsiye edilmezler, diğer köpeklere ve yabancılara karşı agresifledir, yavrularken mutlaka sosyalleşmelidirler ve itaat etmeyi öğrenmelidirler eğer bunları öğrenebilirlerse oldukça sakin arkadaş köpekler olacaklardır.

22 Kasım 2018
1.839 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN